خدمات کلینیک

ارتودنسی دندان

ناهنجاری های فک و صورت

ارتودنسی ثابت

در ارتودنسی ثابت براکت هایی روی هر دندان چسبانده می شود. این براکت ها با استفاده از یک سیم به هم متصل می شوند. بیمار نمی تواند این ارتودنسی را از دهان خود خارج کند. هدف ارتودنسی ثابت حرکت دندان ها و تراز کردن دندان های فک بالا با فک پایین است.

ارتودنسی متحرک

در این نوع ارتودنسی از صفحات پلاستیکی استفاده می شود که سقف دهان یا کام را می پوشاند و با یک سیم قوس دار چند دندان را نیز نگه می دارد. بیمار می تواند در صورت لزوم مثلا هنگام غذا خوردن آن را از دهان خود خارج کند این نوع ارتودنسی خیلی باعث حرکت دندان ها نمی شود و معمولا برای مشکلات فکی و در سنین پایین استفاده می شود.

ارتودنسی شفاف

در این نوع ارتودنسی برای دیده نشدن براکت ها از نوع شفاف یا بی رنگ آن استفاده می شود که به آن ارتودنسی شفاف گفته می شود. ارتودنسی شفاف چون کمتر دیده می شود در بین بزرگسالان خیلی محبوب شده است.

اهداف

بهبود زوایای مابین دندان ها
ردیف و منظم کردن دندان ها
تراز و یکنواخت کردن نظم دندان ها
جلوگیری از رشد ناقص و انحراف دندان ها

نحوه درمان

در حالت کلی نحوه ی درمان یا کارکرد ارتودنسی بدین صورت است که در طول یک دوره ی ثابت، یک فشار آرام و مداوم در یک جهت خاص بر روی دندان ها وارد می کند. با حرکت دندان ها، استخوان ها نیز تغییر شکل داده و دندان ها به تدریج مرتب می شوند.
دریافت نوبت

ایمپلنت دندان

ناهنجاری های فک و صورت
 

معرفی ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یک جایگزین مصنوعی برای ریشه ی دندان است. ایمپلنت ها مستقیما در استخوان فک جایگذاری می شوند و روکش دندان یا دندان مصنوعی را در جای خود نگه می دارند، یعنی همان طور که ریشه ها دندان ها را نگه می دارند. اگر شما به خوبی از ایمپلنت های خود مراقبت کنید دوام آن ها مادام العمر خواهد بود.
 

مزایای استفاده از ایمپلنت دندان

 • بهبود ظاهر دندان ها
 • بهبود در نحوه ی صحبت کردن
 • راحتی بیشتر در دهان
 • بلع آسان
 • افزایش اعتماد به نفس
 • بهبود بهداشت دهان
 • مادام العمر بودن ایمپلنت
 • آسوده خاطر بودن
 

ایمپلنت برای چه کسانی مناسب است؟

ایمپلنت دندان برای بیشتر بزرگسالی که شرایط سلامتی خوبی دارند مناسب است. ایمپلنت ها فقط در صورتی قابل استفاده هستند که رشد فک بیمار متوقف شده باشد. پس برای بیمارانی که در سنین رشد هستند مناسب نیست. عاداتی مثل مصرف نوشیدنی های الکلی یا سیگار نیز می تواند مشکلاتی در دوران بهبود اولیه ایجاد کند و بعد از آن نیز ممکن است در طولانی مدت سلامت لثه و استخوان های اطراف آن را به خطر بیندازد.

ترمیم و زیبایی دندان

جرم گیری، کامپوزیت و ترمیم مینای دندان
 • انوع ترمیم
شکستگی، پوسیدگی، خرد شدگی، افتادن دندان، سوراخ شدن دندان و یا به عصب رسیدن دندان جزو مواردی هستند که با استفاده از روش های مختلف قابل ترمیم هستند
 • بلیچینگ دندان
بلیچینگ دندان روشی است که با استفاده از آن می توان بد رنگی ها و لکه های روی دندان را از بین برد و در نهایت دندانی سفید و براق را برای شما به ارمغان آورد.
 • لمینت سرامیکی
لمینت سرامیکی لایه ای از جنس سرامیک است که همرنگ دندان شما بوده و برای اصلاح شکل و رنگ دندان ها به کار می رود. لمینت های سرامیکی ابتدا قالب گیری می شوند و سپس روی دندان ها نصب می شوند.
 • وینر کامپوزیتی
وینر کامپوزیتی یک ترکیب خمیر مانند و همرنگ دندان است که با تابش نور در یک طول موج مشخص سفت می شود و پس از سفت شدن آن را پولیش می کنند تا به شکل مورد نظر در آید. از وینر کامپوزیتی می توان برای پر کردن قسمت های خالی دندان، پوشاندن ترک، شکستگی و تغییر رنگ دندان استفاده کرد  

اهداف زیبایی

فیکس شدن انحراف بین دندان ها
روکش کردن لکه های دندان
جرم گیری، سفید و براق کردن دندان ها
ایجاد لبخندی زیبا و همیشگی روی لبانتان

نحوه درمان

درمانی که با هدف زیبا سازی دندان ها انجام می شود در خیلی از موارد مزایای ترمیمی هم خواهد داشت. مثال آن پر کردن دندان های پوسیده می باشد که یکی از رایج ترین کارهای دندانپزشکی است. در گذشته، دندان های پوسیده و سوراخ در درجه اول با طلا و دیگر ترکیباتی پر می شد که کاملا قابل مشاهده بودند و لکه های تیره ای بر روی دندان های باقی می گذاشتند.
دریافت نوبت