سوالات ترمیم و زیبایی

سوالات ارتودنسی و جراحی

تعداد 24

مشاهده کامل

سوالات ترمیم و زیبایی

تعداد 13

مشاهده کامل

ملاحظات بعد از درمان

تعداد 2

مشاهده کامل
مرتب کردن بر اساس

سوالات ترمیم و زیبایی تعداد 13

ناشناس :
آیا انجام درمان لمینت سرامیکی برای دندان ها مضر است و مستلزم تراش زیادی است، اما در روش لمینت کامپوزیتی نیازی به تراش ندارد؟  
پاسخ :
جواب این سوال بسیار مفصل است. اگر بخواهیم با دیدگاه تخصصی و ریز بینانه به سوال نگاه کنیم باید گفت که این یک شایعه در بین عموم است که صحت علمی ندارد. در واقع هریک از این روش ها در صورت به کارگیری بر روی بیماران ممکن است نیاز به عدم تراش- یا تراش بسیار کم و یا کمی بیشتر( بسته به موقعیت ویژه ی دندان ها و وضعیت دندانی منحصر به فرد هر بیمار) داشته باشد که تصمیم در مورد استفاده از کدام ماده (کامپوزیت یا سرامیک در بازسازی لبخند) کاملاً وابسته به دانش و مهارت و دیگاه تخصصی پزشک مورد اطمینان شما دارد.   درصورت انتخاب صحیح طرح درمان برای هر بیمار وانجام پروسه های درمانی به صورت دقیق و صحیح و همچنین استفاده از مواد مناسب کار در هر دو نوع کار (سرامیک یا کامپوزیت) می تواند نتایج بسیار عالی از نظر زیبایی و همزمان حفظ سلامت بافت ها و احترام به طبیعت به دنبال داشته باشد.

ناشناس :
فرق میان لمینت و ایمپلنت چی هست و اینکه هزینه برای هر دندان در لمینت یا ایمپلنت چطور محاسبه میشود?
پاسخ :
لمينت پوسته ی نازک سراميكي هست كه بر روي سطح دندانهاي قدامی سالم تنهابراي افزايش زيبايی چسبانده ميشود، اما ايمپلنت در واقع كاشت دندان مصنوعي به جای يک دندان كشيده شده هست، در مورد قيمت درطرح درمانى كه به شكل تخصصى ارائه مي شود، نكات و ريزه كاری هاى زيادى دخيل هستند كه موارد مختلف رو كاملاً از هم متفاوت مى كند به همين دليل اعلان هزينه لمینت دندان بعد از معاينه ى حضورى و بررسى شرايط دندان ها انجام می شود.

لمینیت یا وینر یا فیسینگ (Facing) واژه هایی هم معنی هستند و به هر پوسته ای اطلاق می شوند که بتواند سطح خارجی دندان را بپوشاند و از این طریق رنگ، شکل، اندازه و تا حدی نحوه قرارگیری دندان موردنظر را در دهان به جهت زیباتر دیده شدن تغییر دهد. این پوسته های نازک اصلاح کننده می توانند در دوجنس کلی تحت عنوان “سرامیکی” و “کامپوزیتی” ارائه شوند. یعنی ما واژه های لمینیت یا وینر کامپوزیتی و لمینیت یا وینر سرامیکی داریم اما در اصطلاح عامه به اشتباه واژه ی “لمینیت” تنها به انواع سرامیکی و واژه ی “وینر” به انواع کامپوزیتی اطلاق میشود.

ناشناس :
هزینه یک دست دندان مصنوعی با کیفیت خوب فقط برای فک بالا با استفاده از دو عدد ایمپلنت بدون کام چند در میاد?
پاسخ :
دندان مصنوعى شامل تخصص ما نيست و بهتره با يك متخصص پروتز مشورت بگيريد.

بلیچینگ یکی از راههای سفید کردن دندان ها ست که در آن تنها رنگ (نه شکل یا فرم دندان ها) اصلاح شده و سفیدتر می گردد. در این درمان از مواد شیمیایی سفید کننده با درصدهای مختلف استفاده می شود که طی روند درمان نه ماده ای به دندان اضافه می شود ( در روش کامپوزیت ونیر و لمینیت سرامیکی- که اصلاح فرم و شکل هم صورت می گیرد- لایه ای از ماده روی دندان گذاشته شده و باقی می ماند) و نه ماده ای از دندان برداشته می شود ( گاهی تصور اشتباه بر آن است که در بلیچینگ لایه ای از مینا برداشته می شود)، بلکه مواد موثره درمان( پر اکسید هیدروژن) با اثر بر روی رنگ دانه های نفوذ کرده در مینا و عاج، آنها را منهدم کرده و باعث روشنی و سفید شدن دندان می شوند.   بلیچ به سه روش 1- خانگی 2- طبی 3- ترکیب مطبی و خانگی صورت می گیرد که برحسب نوع تغییر رنگ دندان ها و نیاز هر فرد در جلسه معاینه تعیین می شود.بلیچ دیگری برای تک دندان تغییر داده و اغلب عصب کشی شده تجویز می شود که روشی متفاوت دارد- در ضمن هریک از روش های ذکر شده می توانند به اشکال مختلف و با مواد متنوع انجام شوند.تنوع و فراوانی مارک ها و برندهای تجاری نیز به این تفاوت ها اضافه می شوند.توجه مهم به این نکته که: تنها در صورت انتخاب درست ماده ( از نظر درصد پر اکسید هیدروژن ) و تکنیک درست و همچنین تجویز صحیح (برای برخی از افراد قابل انجام نیست) این درمان ضروری ندارد. در انتخاب نوع بلیچ حتماً از دندانپزشک معتمد خود مشورت بگیرید. توضیح: 1- عکس نمایی از انجام بلیچ داخل مطب توسط دستگاه لایت را نشان می دهد. روش های دیگر مطبی با نتایج مشابه قابل انجامند.2- بليچينگ تنها بر روی مینا و عاج موثر بوده و کامپوزیت یا سرامیک و …(مواد مصنوعی) را سفید نمی کند.

ناشناس :
لثه ام تحلیل رفته دندان هایم همه لق شده اند و فاصله پیدا کرده اند آیا با جراحی درست میشود و چقدر هزینه دارد؟
پاسخ :
شما نياز به مشاوره با جراح لثه داريد.

در مورد قیمت در طرح درمانی که به شکل تخصصی ارائه می شود.نکات و ریزه کاری های زیادی دخیل هستند که موارد مختلف رو کاملا از هم متفاوت می کند به همین دلیل اعلان هزینه بعد از معاینه ی حضوری و بررسی شرایط دندانها انجام می شود.

با توجه به وجود روش های مختلف و به خصوص مواد متنوع در بازار با کیفیت های مختلف در صورت انتخاب روش صحیح درمانی متناسب با نیازهای دندانی هر فرد و همچنین استفاده از مواد بلیچینگ معتبر با کارایی مناسب، این درمان ضرری ندارد.

جرم چیست؟ جرم مجموعه ای از ذرات غذایی، اصلاح برق، بافت های مرده ی دهان و باکتریها است که به مروز زمان به شکل رسوبی سخت اطراف دندان ها را به خصوص جایی که به لثه ها می رسند احاطه می کنند. این ذرات سخت که بسیار محکم به بافت های دندانی می چسبند به حد فاصل  دندان و لثه حرکت می کند و اتصال لثه را با دندان از بین می برد که این مسئله باعث بیماری لثه به صورت تورم و براقی و خونریزی در صورت تحریکات کوچک ( مثل نخ کشیدن یا مسواک) و یا چک با وسایل دندانپزشکی می شود که در صورت عدم جرم گیری و ارائه موضوع، تحلیل لثه اتفاق می افتد که درمان آن در مواد حاد پیوند لثه است و چندان نوید بخش نمی باشد. ودر صورت ادامه ی پروسه و عدم جرم گیری حتی لق شدن دندان ها به خصوص در منطقه ی دندان های قدامی فک پایین می تواند اتفاق بیفتد. بنابراین جرم گیری نه تنها (بر اساس یک باور غلط شایع ) مضر نیست، بلکه بسیار هم لازم و جهت برگرداندن سلامت بافت لثه و دندان و جلوگیری از تحلیل لثه و به طبع آن از دست رفتن زیبایی لبخند، بسیار ضروری و مهم است.

ناشناس :
سلام و خسته نباشید. من از طریق اینستاگرام با شما آشنا شدم واقعا عالیه پیجتون.ببخشید یه سوال داشتم من بین دو دندان بالاییم طبق عکسی که فرستادم فاصله است خواستم بدونم به نظر شما چه درمانی برای دندونای من مناسب است؟
پاسخ :
با سلام و احترام
ممنونم از لطف و محبتی که به بنده دارید.طبق عکس ارسال تان بهترین درمان برای شما درمان ارتودنسی ثابت می باشد که با درمان ارتودنسی فاصله دندانی شما برطرف خواهد شد و اگر درمان ترمیم و زیبایی انجام دهید به دلیل اینکه دندان های درشتی دارید دندان هایتان درشت تر خواهد شد پس درمان ارتودنسی بهترین درمان برای شما می باشد

سوال از دکتر

سوال از دکتر
لطفا هنگام ارسال سوال جدید به این نکات توجه فرمایید.

  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما میتوانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از دکتر بپرسید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر اینصورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد
  • لطفا تنها سوالات مرتبط را مطرح نمایید.

Maximum file size: 2.1MB